What we’re about
Cykliczne spotkania profesjonalistów i pasjonatów informatyki. Organizowane przez Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Ogłaszać też będziemy (od czasu do czasu), mające miejsce w Warszawie (i nie tylko ;-), interesujące spotkania / zdarzenia (współ)organizowane przez Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego i naszych znajomych / przyjaciół.
Zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału YouTube i śledzenia profilu na Twitter @KlubInformatyka
Tematy zdarzeń są bardzo "heterogeniczne". Jednakże stramy się aby każde z nich było najwyższej jakości merytorycznej.
Upcoming events (1)
See all- AI w służbie zdrowia i medycynieWydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Warszawa
Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego ma zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na Klub Informatyka, który odbędzie się 23 stycznia (czwartek), godz. 18:30 w siedzibie WYDZIAŁU MATEMATYKI I NAUK INFORMACYJNYCH POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ (00-662 Warszawa ul. Koszykowa 75) sala 101.
Wydarzenie przyjmie formę panelu dyskusyjnego poświęconego tematowi: „Rola AI w służbie zdrowia i medycynie”. Panel będzie okazją do zgłębienia tematyki zastosowań sztucznej inteligencji w obszarze zdrowia, a także do wymiany doświadczeń z ekspertami będącymi liderami w swoich dziedzinach. W trakcie spotkania poruszymy kluczowe zagadnienia, takie jak:
– Zastosowania AI w diagnostyce medycznej i leczeniu
– Najczęściej stosowane algorytmy AI w medycynie
– Różnice między uczeniem maszynowym a głębokim uczeniem w kontekście medycznym
– Etyczne i regulacyjne wyzwania
– Przyszłość AI w medycynie
Goście panelu to wybitni eksperci zajmujący się systemami wspomagania decyzji w medycynie klinicznej, rozwijaniem algorytmów diagnostycznych, analizą sygnałów biologicznych oraz wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań AI w takich dziedzinach jak neurochirurgia, diagnostyka kardiologiczna i leczenie niepłodności.
Profile prowadzących
![img](https://mazowsze.pti.org.pl/wp-content/uploads/2025/01/buchner-ai.png)
### Prof. Teodor Buchner
Fizyk, wykładowca akademicki na Wydziale Fizyki PW, Kierownik Zakładu Fizyki Układów Złożonych. Współpracuje z kardiologami z Anina, Wojskowego Instytutu Medycznego, Warszawskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego nad rozwijaniem algorytmów diagnostyki medycznej opartych na różnych metodach analizy sygnału EKG i szeregów czasowych rytmu serca, ciśnienia tętniczego i oddechu. Współpracuje z bioinżynierami z AGH i Politechniki Wrocławskiej nad analizą biopomiarów w obszarze miografii i autoregulacji krążenia mózgowego. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej.
![img](https://mazowsze.pti.org.pl/wp-content/uploads/2025/01/ciecierski-ai2.png)
### Dr inż. Konrad Ciecierski
Zajmuje się systemami wspomagania decyzji w medycynie klinicznej, w szczególności systemami wykorzystywanymi w neurochirurgii, a także uczeniem maszynowym, głębokim uczeniem oraz cyfrową analizą sygnałów. Opracował aktualnie używany w Klinice Nowotworów Układu Nerwowego w Narodowym Instytucie Onkologii PIB system wspomagania decyzji w neurochirurgicznym leczeniu Choroby Parkinsona oraz innych schorzeń układu pozapiramidowego. Jest członkiem zespołu operacyjnego w Klinice Nowotworów Układu Nerwowego w NIO PIB wykonującego operacje DBS w leczeniu m.in. Choroby Parkinsona.
![img](https://mazowsze.pti.org.pl/wp-content/uploads/2025/01/wygocki-ai2.png)
### Dr Piotr Wygocki
Jest współzałożycielem i CTO MIM Fertility, polskiej firmy deep tech rozwijającej rozwiązania AI dostosowane do potrzeb klinik IVF ( In Vitro Fertilization). Jest także współzałożycielem MIM Solutions, software house’u specjalizującego się w innowacjach MedTech. Piotr Wygocki posiada stopień doktora informatyki oraz dwa tytuły magistra – z informatyki i matematyki – uzyskane na Uniwersytecie Warszawskim. Jest laureatem KaggleDays Warsaw 2019, członkiem AIFS oraz Grupy Doradczej ds. Biznesu przy Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen w ramach programu Global Gateway. Otrzymał także wyróżnienie w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2023.
Prowadzenie: Prof Maria Ganzha – Profesor Politechniki Warszawskiej (Zakład Sztucznej Inteligencji i Metod Obliczeniowych), prezes mazowieckiego oddziału PTI.
Spotkanie będzie nie tylko szansą na zgłębienie najnowszych trendów w AI w ochronie zdrowia, ale także okazją do zadania pytań i nawiązania kontaktów z ekspertami. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych informatyką, medycyną oraz interdyscyplinarnymi zastosowaniami nowych technologii.
Wstęp wolny, nie jest wymagana rejestracja.